Jdi na obsah Jdi na menu

Závody Benedikt 2019 - výsledky

29. 9. 2019

vysledky.jpg

Letošní ročník našich tradičních rybářských závodů na Benediktu se oproti předešlým ročníkům konal až v druhé polovině září, přesněji 21.9.. Hlavním důvodem posunu závodů z konce května do září je posun koupací sezóny už do konce května, takže během závodu v odpoledních hodinách se stávalo, že koupajících zde bylo násobně více, jak závodících rybářů a docházelo ke konfliktům. V tomto směru se posun velmi osvědčil a to také díky změně dne a času, tedy sobotního dopoledne od časných ranních hodin. Touto dobou jsme tam byli prakticky sami a o koupání nikdo ani neuvažoval.

Celkem se závodu zúčastnilo 34 závodníků z čehož bylo 30 dospělých a jen 4 děti. Musím přiznat, že jsem díky posunu na víkend čekal větší zájem i proto bylo vykolíkováno téměř devadesát lovných míst po celém obvodu nádrže. Po této zkušenosti se pro příští rok vykolíkuje jen nějakých 50-60 míst a pokud přijde v den závodu více zájemců, budou brání v pořadí v jakém se dostaví k registraci jen do počtu míst.

I když to ze začátku vypadalo s aktivitou ryb vlažně, nakonec se nachytalo poměrně hodně ryb, jejichž celková délka dosahovala téměř padesáti metrů. Ze 34 závodníků ulovilo nějakou rybu 19 z nich a 15 rybářů skončilo bez úlovku, což také není úplně špatné skóre.

První místo v kategorii dospělých obsadil Popovič Antonín s úctyhodným výsledkem 1064 bodů (centimetrů), druhou příčku obsadil Martin Mládek s 885 body a třetí skončil Lukáš Halíř s 630 body. Další umístění jsou v přiložené tabulce a ceny byly rozdělovány až do desátého místa.

Vítězem kategorie dětí se stal Lukáš Halíř s 54 body a na druhém místě Troják Matěj s 8 body. Třetí místo zůstalo bohužel neobsazeno, protože se dalším klukům nepovedl žádný úlovek, ale oba dva dostali drobné ceny za účast v závodě.

Mezi závodníky byly rozděleny ceny v celkové hodnotě kolem 15000 Kč, které dodali sponzoři závodu RP U rybářky - Most, RP Sobek - Most, RP U Pankyho - Chomutov. Dále patří poděkování správci areálu Benedikt, který nám byl s přípravou velmi nápomocen. Závodníci, kteří obsadili první místo si navíc vysloužili jako cenu i volnou povolenku pro rok 2020.

Pevně doufám, že příští rok se podaří zvýšit počet závodníků, protože je škoda, že se této akce, která je pro naše členy zdarma účastní jen jedno procento našich členů.


Za výbor MO Most Jiří Jakeš - hlavní pořadatel závod

 

Náhledy fotografií ze složky Závody Benedikt 2019