Jdi na obsah Jdi na menu

Rybí slavnosti 24. 8. 2019

13. 8. 2019

Všichni jste srdečně zváni na tradiční Rybí slavnosti!

slavnosti_plakat-01.jpg

24. 8. 2019 od 9:00 do 17:00 hod
9. Rybí slavnosti
Sádky Pavel (vedle hřbitova)
Soutěže a rybaření pro děti.
Rybí speciality, občerstevní, pivo, limo a živá hudba
Prodej živých ryb

 

9. Rybí slavnosti 

V sobotu 24. srpna od 9 do 17 hodin se v Litvínově na sádkách Pavel (vedle litvínovského hřbitova) konají 9. Rybí slavnosti, které pořádá místní organizace Českého rybářského svazu v Mostě. 

Někomu to možná přijde překvapivé, ale rybářů ve v Česku přes třista tisíc a jen Mostecku jich je přes tři tisíce, proto se místní organizace Českého rybářského svazu v mostě rozhodla před devíti lety pořádat rybí slavnosti, které by činnost rybářů zviditelnili a zároveň přilákali i nové a zejména mladé rybáře.

V programu a atrakcích je cíleno především na děti, aby viděly ryby a rybaření, ale celkově se jedná o akci která má přiblížit rybaření a naší organizaci všem lidem. 

Na slavnosti bude možné vidět různé druhy našich sladkovodních ryb v kádích i akvariích. Děti si mohou vyzkoušet nahodit rybářským prutem, nebo se pokusit ulovit rybu sami v našem rybníce, to vše za dozoru a pomoci zkušených rybářů. Pro děti je také připraveno několik soutěží o drobnosti a sladkosti. 

Na místě bude prodej uzených, pečených a živých ryb. Například takzvané rybí škvarky, po kterých se loni jen zaprášilo, proto jich bude připraveno více. Na místě bude i zastřešené posezení s živou hudbou. Krom ryb si můžete dát klobásu, pivo, kávu a další dobroty běžné na podobných společenských akcích. 

Vstupné je jako každý rok dobrovolné. Náklady akce se nám daří pokrýt z našich prostředků a především za podpory Ústeckého kraje a společnosti Severočeské vodovody a kanalizace, a.s., kterým patří velký dík. 

První a nejlepší možností je vyrazit na sobotní procházku, je to na okraji města Litvínov, hned vedle litvínovského hřbitova a má být hezky. Pokude se návštěvníci rozhodnou přijet autem, tak před hřbitovem je velké parkoviště. Dále sem jede z litvinovského nádraží linkový autobus. Časy odjezdu jsou 8:35, 9:35, 10:35, 11:35, 12:35, 14:35 a 15:15..

Petru zdar a v sobotu na viděnou.